Aplikacja Słowik. Pobierz i nagraj swój głos!

Dowiedz się więcej
Dla mediów -

Dla mediów

Materiały graficzne

Poniżej zamieszczone zostały materiały graficzne dla zapytań prasowych nt. Projektu VSTS. Grafiki znajdują się odpowiednio w formatach 16:9, 4:3, 1:1.

Logopack + Księga Znaku VSTS

Pobierz

Logopack Industi

Pobierz

Paczka grafik do artykułów

Pobierz

Napisali o nas

TVP3 Lublin

Grupa lubelskich informatyków i naukowców chce wykorzystać nowoczesne metody do leczenia wad wymowy – a te dotyczą co piątego dziecka w Polsce

przeczytaj
Polskie Radio Lublin

Logopedyczny wynalazek z Lublina szansą na dobrą wymowę

przeczytaj
Kurier Lubelski

Potrzebne są próbki głosu. Lubelska firma przygotowuje innowacyjną terapię dla osób z wadami wymowy

przeczytaj
Centrum Prasowe - Polska Agencja Prasowa

NCBR: Innowacyjny system do leczenia wad wymowy z dofinansowaniem NCBR (komunikat)

przeczytaj
ISB Zdrowie

Innowacyjny system do leczenia wad wymowy z dofinansowaniem NCBR

przeczytaj
Polskie Radio Lublin

Lublin: powstaje innowacyjny system do leczenia wad wymowy

przeczytaj
MAMSTARTUP

Industi pozyskuje z NCBR 4 mln zł. Tworzy system do leczenia wad wymowy

przeczytaj
Radio Eska Lublin

Lubelscy naukowcy pracują nad innowacyjną wkładką, która wspomoże w pracy logopedów

przeczytaj
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Innowacyjny system do leczenia wad wymowy z dofinansowaniem NCBR

przeczytaj

04.05

2020

Tego dnia rozpoczęliśmy projekt

Opis projektu

Virtual Speech Therapy System w oparciu o analizę głosu i artykułowania zidentyfikuje wadę wymowy oraz wybierze formę terapii. System zapewni spersonalizowaną terapię leczenia wad wymowy przy wykorzystaniu interaktywnych gier oraz zapewni bieżącą informację zwrotną o postępach pacjenta.

Przezwyciężenie obecnych barier technologicznych pozwoli na stosowanie spersonalizowanej terapii leczenia wad wymowy. Wykorzystanie modułu modeli terapeutycznych oraz modułu spersonalizowanego programu terapii zapewni efektywność terapii, zwłaszcza wśród najmłodszych pacjentów. VSTS zapewni lekarzom dostęp do wyników swoich pacjentów oparty na algorytmicznym module analiz efektów i module walidacji poprawności ćwiczeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Założeniem VSTS jest opracowanie spersonalizowanej terapii mowy dla pięciu grup zaburzeń, w której dla każdej grupy zostanie osadzonych 11 modeli korekcji artykulacji głosek dla dwóch grup wiekowych — dzieci i osób dorosłych. Terapia ta zostanie dostosowana do indywidualnej wady wymowy i pacjenta realizowana za pomocą interaktywnej gry terapeutycznej.

Virtual Speech Therapy System umożliwi wzmocnienie percepcji słuchowej, dotykowej i wzrokowej w zakresie odpowiadającym za odbiór bodźców charakterystycznych dla poszczególnych dźwięków mowy. Usprawnianie artykulacji wymaga powtarzania ćwiczeń kilka razy dziennie, często przez kilkanaście miesięcy, a nawet lat. Opracowany system w sposób istotny poprawi autokontrolę słuchową, dotykową i wzrokową w procesie mówienia. Dzięki atrakcyjnej interaktywnej formie terapii zachęci do systematycznych ćwiczeń i zminimalizuje zjawisko męczliwości motorycznej, powszechnie występującej w terapii wad wymowy.

Zastosowanie wkładki terapeutycznej wysyłającej i odbierającej sygnały z biokompatybilnych sensorów umiejscowionych we wkładce ortodontycznej zamiast ingerencji szpatułką lub palcem przez terapeutę zwiększy efektywność i komfort terapii. System w oparciu o układ sensorów zapewni bieżącą informacje zwrotną o postępach pacjenta w terapii wad wymowy, co znacząco zwiększy możliwości terapii domowej.

O Industi

INDUSTI to połączenie kreatywności z technologią. Firma kreuje nowe rozwiązania bazując na innowacjach wartości, dostarczając na rynek rozwiązania innowacyjne technologicznie i funkcjonalnie.

Jednym z fundamentów realizowanej strategii firmy jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, których celem jest opracowywanie oraz tworzenie innowacyjnych i autorskich rozwiązań, których wyniki w następnej kolejności są patentowane i komercjalizowane.

Działalność INDUSTI sp. z o.o. oparta jest na wiedzy, innowacyjnych technologiach oraz doświadczeniu budowanemu rezultatami w tworzeniu oraz wdrażaniu specjalistycznych rozwiązań z zakresu technologii informacyjno – komunikacyjnych dla najważniejszych sektorów gospodarki, takich jak: medycyna, informatyka, systemy wspomagające procesy decyzyjne poprzez pozyskiwanie danych przestrzennych, animacja danych przestrzennych 2D i 3D, tworzenie aplikacji webowych i mobilnych, narzędzi analitycznych oraz raportujących, szyn integracyjnych , mechanizmów obiegu dokumentów, silników wyszukiwarek czy porównywarek.

INDUSTI sp. z o.o. angażuje się w realizacje projektów B+R prowadzonych przy współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi uczelni wyższych oraz innymi organizacjami wspierającymi rozwój polskiej nauki. Dzięki wspólnej realizacji projektów INDUSTI sp. z o.o. ekspansywnie uczestniczy w transferze wiedzy i doświadczeń pomiędzy branżą IT oraz sektorem nauki i szkolnictwa wyższego.

INDUSTI sp. z o.o. przeprowadza także przedsięwzięcia inwestycyjne współfinansowane ze środków pomocowych związanych z rozbudową zaplecza technicznego i technologicznego oraz infrastruktury teleinformatycznej.

INDUSTI Sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych i mobilnych, złożonych systemów GIS – narzędzi wspierających procesy decyzyjne, systemów biznesowych i medycznych. Prowadzi nowoczesne działania badawcze, rozwojowe i marketingowe. Tworzy innowacje oparte na dwóch połączonych ze sobą filarach: kreacja i technologia.

W zakres oferowanych usług wchodzi m.in.:

  • Marketing, oznaczający badania marketingowe oraz gromadzenie i analizę niezbędnej informacji, segmentację i wybór klientów, rynków docelowych, kształtowanie oferty rynkowej, prowadzenie polityki cenowej, dystrybucji i promocji, obsługę klientów i działalność serwisową.
  • Produkcja oprogramowania, w tym:
    • specjalistyczne systemy złożone – wyspecjalizowane systemy medyczne, systemy GIS
    • aplikacje biznesowe- systemy do zarządzania, systemy e-commerce.

Tworzymy niezawodne systemy i aplikacje zgodne z normą PN-EN ISO 9001:2009 oraz 13485:2012 potwierdzone certyfikacją TUV NORD.

  • Badania i rozwój – prowadzenie prac badawczo-rozwojowych zarówno zleconych, jak i własnych, w celu opracowywania nowych rozwiązań, nowych systemów złożonych, opracowywania nowych i znacząco ulepszonych produktów.

INDUSTI zajmuje się obsługą klientów instytucjonalnych, zarówno publicznych jak i biznesowych. Firma działa na rynku ogólnopolskim realizując trudne i złożone projekty, wymagające połączenia kreatywności i technologii.

INDUSTI sp. z o.o. ul. Narutowicza 77/3 20-019 Lublin,
tel. +48 81 463 44 88 / fax +48 81 463 44 99,
e-mail: kontakt@industi.com
strona internetowa: www.industi.com
KRS 0000308642,
NIP 946 25 54 884,
REGON: 060376684
Data założenia: 2008 rok

INDUSTI zajmuje się obsługą klientów instytucjonalnych, zarówno publicznych jak i biznesowych. Firma działa na rynku ogólnopolskim realizując trudne i złożone projekty, wymagające połączenia kreatywności i technologii.

Portfolio INDUSTI

pobierz